Wyndham Grand İstanbul Levent, Sıfır Atık Belgesi’ni kazanan ilk otel oldu

Wyndham Grand İstanbul Levent, Sıfır Atık Belgesi’ni kazanan ilk otel oldu

“Gayretimiz geleceğimizi korumak” anlayışıyla başlattığı atık yönetimi projesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ‘Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazanan ilk otel olan Wyndham Grand İstanbul Levent, atık oluşumunun azaltılması ve bu konuda çevreyi koruma bilincinin kazandırılması adına çalışmalarını sürdürüyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ülkemiz genelinde yürüttüğü sosyal proje kapsamında Sıfır Atık Belgesi kurumlarda israfın önlenmesi, doğal kaynakların daha verimli kullanılması ve atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi ya da en aza indirgenebilmesini kapsıyor. Bu doğrultuda, Wyndham Grand İstanbul Levent’in yapmış olduğu başvuru olumlu değerlendirilirken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Çevre İl Müdürlüğü tarafından yapılan denetimler neticesinde; otelde atık yönetimi planı oluşturulduğu, atıkların kontrollü şekilde imha edilmesinin ve doğaya kazandırılmasının sağladığı da tespit edildi. 

‘Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazanmak için otel bünyesinde uygulanan tüm çalışmaların eksiksiz olarak yerine getirilmesinin ardından, Wyndham Grand İstanbul Levent, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Sıfır Atık Belgesi’ni kazanan ilk otel olmayı başardı. 

Süreç Büyük Bir Titizlikle Yürütüldü

Wyndham Grand İstanbul Levent’te, atık yönetimi için otelin departmanlarında ayrıştırma istasyonları yerleştirildi. Proje kapsamında; çevrenin, doğanın önemini ile yenilebilir enerji kaynaklarıyla ilgili tüm personele çevre eğitimleri de verildi. Ayrıca sokak hayvanlarının da unutulmadığı  bu süreçte, Zekeriyaköy’de yer alan Patili Bahçe Hayvan Barınağı’ndaki yaklaşık 400 adet sokak hayvanı için otel misafirleri tarafından tüketilmeyen yiyeceklerin ayrıştırılmasıyla, gıda bağışı sağlanmaya da devam ediyor. 

Geri dönüşüm alanında toplumsal bilinci güçlendirmek için çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Wyndham Grand İstanbul Levent’te bu günlerde ‘Sıfır Atık Belgesi’ne ilk sahip olan otel olmamanın haklı gururu ve mutluluğu yaşanıyor. 

Post a Comment