Sürdürülebilir Bir Dünya İçin Atılabilecek Adımlar 18 Şubat’ta Konuşulacak

Sürdürülebilir Bir Dünya İçin Atılabilecek Adımlar 18 Şubat’ta Konuşulacak

Sürdürülebilir yaşama giden yolda toplumdaki bireylerde tüketim farkındalığı geliştirmek en önemli nokta. JCI İstanbul ve JCI Kadıköy bu konuda farkındalığı artırmak için “Less is More” projesinde bir araya geldi. Less is More etkinliği herkesin katılımına açık bir şekilde 18 Şubat Perşembe saat 20:00’da JCI Türkiye YouTube kanalında!

Sadeleşmek ve hayatlarımızı dönüştürürken sürdürülebilir bir dünya için daha çok alan açmak hedeflenerek başlanan proje Birleşmiş Milletler Kalkınma Hedefleri’yle de entegre şekilde tam 6 hedefi merkezine alıyor: Hedef 3 Sağlıklı Bireyler, Hedef 7 Erişilebilir ve Temiz Enerji, Hedef 8 İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme, Hedef 11 Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar, Hedef 12 Sorumlu Üretim ve Tüketim ve Hedef 17 Amaçlar İçin Ortaklıklar.

Less is More adının verdiği “az çoktur” mesajı projenin ‘bilinçli tüketim’ çerçevesinde şekillenen içeriğine anlamlı bir gönderme. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde, dünyanın var olan üretim ve tüketim politikaları sonucu geldiği durumu göze alırsak minimalist bir yaşam tarzı hepimiz için kaçınılmaz olacaktır. Less is More’da amaç sürdürülebilirlik adına sivil toplum kuruluşları ve kurumların öncülüğünde başlayıp tüm topluma yayılan bilinçli değişimin aktif bir aktörü rolünde, kurumlar ve bireyler arasındaki ağ olmaktır.

JCI liderleri olarak yeni dünyanın gereklerine göre tüketim alışkanlıklarını gözden geçirip sürdürülebilirlik ilkelerine göre üretim yapan kurumları ön plana çıkararak, toplumu yanlış tercihlerin yarattığı tehlike ile ilgili bilinçlendirmek için proje kapsamında ilk adım olan toplumda yön belirleyen konuşmacıların yer aldığı online panel 18 Şubat Perşembe günü canlı olarak yayınlanacak. Moderatörlüğünü JCI İstanbul 2020 Sosyal Sorumluluk Direktörü İlknur Doruker’in yapacağı panelde Habitat Derneği Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Metin, Fazla Gıda Eğitim ve Kalite Lideri Berat İnci, Sürdürülebilir Materyal Uzmanı Mutlu Toksöz ve Influencer Ayça Üçer konuşmacı olarak yer alıyor. Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, sürdürülebilir gıda yönetimi, tekstilde sürdürülebilirlik ve az atıklı yaşam ve mutfak gibi hayatımızdan konulara değinilecek panel JCI Türkiye YouTube kanalından canlı yayınla izleyicilerle buluşacak.

Post a Comment