Jeunesse Kids 6 Kıtada Çocukların Hayatına Dokunuyor

Jeunesse Kids 6 Kıtada Çocukların Hayatına Dokunuyor

Yenilikçi besin takviyeleri ve cilt bakımı ürünlerini distribütörleri aracılığıyla tüketicilerle buluşturan, dünyanın en büyük 14’üncü network marketing şirketi olan Jeunesse Global, kar amacı gütmeyen bir sosyal sorumluluk organizasyonu olarak kurduğu “Jeunesse Kids” ile de adından söz ettiriyor. Dünya çapında çocukların hayatlarında olumlu bir etki bırakmak ve daha aydınlık bir gelecek için toplulukların güçlendirilmesine yönelik faaliyetler gösteren “Jeunesse Kids” 6 kıtada çocuklara yardım elini uzatıyor.

Dünya genelinde imkanları sınırlı topluluklarda çocuklar ve gençler için daha iyi bir gelecek sunmak amacıyla kurulan Jeunesse Kids, olumsuz koşullarda yaşayan çocukların hayatlarında pozitif bir etki yaratmayı hedefliyor. Hiçbir kar amacı gütmeyen, gönüllülük esasına dayalı bir kurum olan Jeunesse Kids, 2020 yılında 6 kıtada, 13 organizasyon ile 14 farklı girişim yaparak çocuk ve gençlerin hayatına dokunuyor.

Çin, Kenya, Ekvator ve Hindistan’da uzun vadeli projeler;

Hem küresel hem de yerel düzeyde hareket eden Jeunesse Kids, sürdürülebilir ve uzun vadeli etkisi olan projelerle ihtiyacı olan çocuklara yardımcı oluyor. Çin, Kenya, Ekvator ve Hindistan gibi ülkelerde sağlık, tarım ve gıda güvenliği, geçim kaynakları gibi konularda köy topluluklarına destek veriliyor. Yine bu köylerde eğitim alamamış genç kadın ve çocuklar için kendi gelirlerini oluşturabilmeleri için eğitimlerine katkı sağlanıyor. Jeunesse Kids, kendi girişimlerinin yanı sıra, diğer lokal girişimlere de destek veriyor. Dünya genelinde bina ve tesis yenilemeleri, ekipman, altyapı, tıbbi tedaviler ve eğitim gibi sürdürülebilir, uzun vadeli faydalar sağlayacak projelere finansman sağlıyor.

Jeunesse Kids, 2020’de neler yaptı?

Jeunesse Global’in kar amacı gütmeyen yardım vakfı olan Jeunesse Kids, 2020 faaliyet raporuna göre toplamda dünya genelinde 2,4 milyon USD’lik bağış verdi. Bu bağışlarla yapılan yardımlardan öne çıkanlardan bazıları;

Avustralya yangını sonrası zarar gören ailelere destek olunması 100.000 $, Covid-19 ile mücadele için Dünya Sağlık Örgütü’ne 500.000 $ ve kanserle savaşan çocuklara hücre tedavisi laboratuvarı yenilenmesi için 1 Milyon $ finansal destek verilmiştir.

Ayrıca, 2022 yılında tamamlanması planlanan, kırsal kesimde yaşayan ve üniversiteye gitme fırsatı bulamayan öğrencilere, özellikle genç kadınlara yükseköğrenim sunmak için Kenya’da WE Koleji Girişimcilik Okulu için çalışmalarını sürdürüyor. Tüm öğrencilerin burslu olarak okuyacağı okulda, iş alanlarını teşvik etmek, yerel ekonomik büyümeyi iyileştirmek ve toplumdaki sorunları ele alarak toplulukları yoksulluktan kurtarmaya yardımcı donanımlı liderler ve girişimciler yetiştirmek hedefleniyor.

Post a Comment