Doğan Grubu’ndan İstanbul Sözleşmesi açıklaması

Doğan Grubu’ndan İstanbul Sözleşmesi açıklaması

İstanbul Sözleşmesi’nin tartışmaya açılma teşebbüsüyle hem Türkiye’de hem de dünyada büyük tepkiler, sosyal hareketler başladı. Birçok ünlü ismin, global markanın, influencer’ın ve bireylerin sosyal medyadan gösterdiği hareket gün geçtikçe büyüyor.

İstanbul Sözleşmesi hakkında açıklamada bulunan şirketlerin arasına Doğan Holding de eklendi. “Değer Bilir. Değer Katar.” mottosuyla Türkiye’nin en saygın kuruluşlarından olan Doğan Holding ve bağlı kuruluşların sosyal medya hesapları üzerinden kız çocuklarına ve eğitime yönelik uzun yıllardır sürdürdükleri projeleri destekler bir açıklamada bulundu. Açıklamada, “Kadına yönelik şiddetin tüm biçimlerine karşı dururken, İstanbul Sözleşmesi’nin ilk imzacısı ülke olmaktan gurur duyuyor, kazanılmış haklara sahip çıkıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamadın tamamı ise şöyle:

Tüm dünyada kadınların mücadelesi sonucunda hazırlanan ve Türkiye’nin öncülüğünde imzaya açılan İstanbul Sözleşmesi, kadınlar için şiddetsiz bir hayatı güvence altına almaktadır. Kadına yönelik şiddetin tüm biçimlerine karşı dururken, İstanbul Sözleşmesi’nin ilk imzacısı ülke olmaktan gurur duyuyor, kazanılmış haklara sahip çıkıyoruz. Tüm dünyada, kadına yönelik şiddet ve cinsiyet temelli ayrımcılıkla etkin bir şekilde mücadele edebilmek için bu sözleşmenin gereklerinin eksiksiz yerine getirilmesi büyük önem taşımaktadır. Ülkemizde bunun gerçekleşeceğine dair umudumuz ve inancımız tamdır.

Doğan Grubu, kız çocuklarının eğitimi ve aile içi şiddetle mücadele konularında yıllardır olduğu gibi, bundan sonra da emek vermeyi dürdürecektir.

Post a Comment