Belediye Başkanları Afetleri Konuşmak İçin Bir araya Geliyor

Belediye Başkanları Afetleri Konuşmak İçin Bir araya Geliyor

Global bir organizasyon olan Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) İstanbul şubesinin DOHAD ve MAG-DER  işbirliği ile gerçekleştirdiği Afete Dirençli Toplum projesi toplumda etki yaratmaya devam ediyor. 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında Afetlerde Yerel Yönetimlerin Rolü başlıklı canlı yayında Türkiye’de afet yönetimi başlığında örnek çalışmalar yapmış belediye başkanları bir araya geliyor. 

7 Mart 2021 Pazar günü saat 20:00’de JCI İstanbul tarafından DOHAD, MAG-DER, İstanbul Silivri Belediyesi, İstanbul Tuzla Belediyesi, İzmir Güzelbahçe Belediyesi işbirliği ile 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında gerçekleştirilecek. Türkiye’de afet yönetimi kapsamında örnek çalışmalar yapmış belediye başkanlarının ve afet zararlarını azaltma amacıyla deprem öncü işaretlerinin takibi çalışmaları yapan Doğa Hareketleri Araştırma Derneği başkanının yer alacağı “Afetlerde Yerel Yönetimlerin Rolü” başlıklı online paneli JCI Türkiye YouTube kanalından canlı olarak izleyebilirsiniz.

3 partiden 3 belediye başkanı

İstanbul Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İstanbul Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İzmir Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, DOHAD (Doğa Hareketleri Araştırma Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Agalday’ın katılacağı panelin moderatörlüğünü  JCI İstanbul Afete Dirençli Toplum Kurucu Proje Direktörü İlknur Doruker gerçekleştirecek. Etkinlik JCI Türkiye YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak. Etkinliğe katılım ücretsiz.

4500 kişiye fayda sağlandı

JCI İstanbul tarafından DOHAD, MAG-DER, AKUT Vakfı, Çeviri Derneği işbirliği ile 2020 yılında  toplumda afet kültürünün yaygınlaşması ve kayıpların azaltılması amacıyla hayata geçirilen ve 2020 JCI Türkiye Hibe Fonu tarafından desteklenen “Afete Dirençli Toplum” projesi kapsamında toplumda 4500’den fazla kişiye fayda sağlanmıştır. 2020 yılında Türkiye’nin ilk herkese açık ve ücretsiz online katılım sertifikalı “Afet Kültürü Eğitimi” gerçekleştirilmiş, Türkiye’nin alanında önemli isimleri ile gerçekleşen yerel ve uluslararası paneller ile afet Kültürü kapsamında toplumda pozitif farkındalık sağlanmıştır.

Panel izleme linki ;  https://youtu.be/EZ5V8DkvJI0

Post a Comment